Abracon Corporation ASD3-50.000MHZ-EC-T3
ASD3-50.000MHZ-EC-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-50.000MHZ-EC-T3
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-50.000MHZ-EC-T3.pdf
Availability of ASD3-50.000MHZ-EC-T3
QUANTITY
ASD3-50.000MHZ-EC-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-50.000MHZ-EC-T3
Internal Part NumberEIS-ASD3-50.000MHZ-EC-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-50.000MHZ-EC-T3
Related LinksASD3-50.00, ASD3-50.000MHZ-EC-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-50.000MHZ-EC-T3 Details Description
Related parts for ASD3-50.000MHZ-EC-T3
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BIT HEX 7/64" 1.97" datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf