Vishay/Dale CRCW060327K0JNEC
CRCW060327K0JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060327K0JNEC
Brief Description
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060327K0JNEC.pdf
Availability of CRCW060327K0JNEC
QUANTITY
CRCW060327K0JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060327K0JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW060327K0JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060327K0JNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW060327K0JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060327K0JNEC Details Description
Related parts for CRCW060327K0JNEC
CONN RECEPT 24 POS METRIMATE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH EZ PRO 42LGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
MKP 2.2UF 5% 1250VDC DRAWING T8 datasheet.pdf