Abracon Corporation ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
ASDMB-1.8432MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-1.8432MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
QUANTITY
ASDMB-1.8432MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
Related LinksASDMB-1.84, ASDMB-1.8432MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-1.8432MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASDMB-1.8432MHZ-LC-T
CAP THIN FILM 56PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10.5"L X 9.5"W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf