Abracon Corporation ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-1.84, ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
MOSFET P-CH 100V 0.075A SOT23-3 datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V AAA 650MAH NIMH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT RTAN 13POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
POWER DIVIDER 4WAY 6GHZ-18GHZ datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 6.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
24AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10SON datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf