Abracon Corporation ASDMB-125.000MHZ-LY-T
ASDMB-125.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-125.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-125.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-125.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-125.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-125.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-125.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-125.000MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-125., ASDMB-125.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-125.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-125.000MHZ-LY-T
MOSFET N-CH 40V 160A TO-220AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 850VDC RADIAL datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 8A datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED 7-SEG 4DIGIT GRN 0.3" CC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 62MA 44 OHM TH datasheet.pdf