Abracon Corporation ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
ASDMB-20.000MHZ-C-40-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-20.000MHZ-C-40-T.pdf
Availability of ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
QUANTITY
ASDMB-20.000MHZ-C-40-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
Related LinksASDMB-20.00, ASDMB-20.000MHZ-C-40-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-20.000MHZ-C-40-T Details Description
Related parts for ASDMB-20.000MHZ-C-40-T
FIXED IND 3.3NH 1.5A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT FGG.4B.307. FOR 7LV datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf