Abracon Corporation ASDMB-33.333MHZ-LY-T
ASDMB-33.333MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-33.333MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 33.333MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-33.333MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-33.333MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-33.333MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-33.333MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-33.333MHZ-LY-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.333MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)