Abracon Corporation ASDMB-60.000MHZ-LY-T
ASDMB-60.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-60.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-60.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-60.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-60.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-60.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-60.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency60MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-60.000MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-60.0, ASDMB-60.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-60.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-60.000MHZ-LY-T
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf