Abracon Corporation ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
ASDMPC-125.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-125.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASDMPC-125.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
Related LinksASDMPC-125., ASDMPC-125.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-125.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASDMPC-125.000MHZ-LR-T
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf