Abracon Corporation ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
ASDMPC-65.536MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 65.536MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-65.536MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
QUANTITY
ASDMPC-65.536MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency65.536MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
Related LinksASDMPC-65., ASDMPC-65.536MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-65.536MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASDMPC-65.536MHZ-LR-T
JUMPER-H9991TR/1853 BR/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 100KHZ 8SO datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1148FCBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ACTUATOR datasheet.pdf
8+8 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf