Abracon Corporation ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
Related LinksASDMPC-70., ASDMPC-70.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASDMPC-70.000MHZ-LR-T
IC COMPARATOR HS DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 1% RAD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 250W datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RIB III VERT SMT HDR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf