Abracon Corporation ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-70.0, ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-70.000MHZ-LR-T3
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
LAPPING FILM SLCN DIOXIDE 5"DIA datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 250V CH 1812 datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 5% 2.5KV SMD datasheet.pdf