Abracon Corporation ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 148.5MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency148.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPLV-148., ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPLV-148.500MHZ-LR-T3
IC DAC OCTL V-OUT 13BIT 44-MQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 134VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR PP ACT HI SOT23-3 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 9C P 12" RBW JACKS NI datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf