Rohm Semiconductor RB521ZS8A30TE61
RB521ZS8A30TE61 picture photo
Mfg. Part Number
RB521ZS8A30TE61
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 8HMD
Datasheet Download
RB521ZS8A30TE61.pdf
Availability of RB521ZS8A30TE61
QUANTITY
RB521ZS8A30TE61 Order Process
Ship out your order
Specifications of RB521ZS8A30TE61
Internal Part NumberEIS-RB521ZS8A30TE61
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration4 Independent
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-XFDFN
Supplier Device Package8-HMD (1.6x0.8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RB521ZS8A30TE61
Related LinksRB521ZS, RB521ZS8A30TE61 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RB521ZS8A30TE61 Details Description
Related parts for RB521ZS8A30TE61
CONN RECEPT CPC 63POS STD SER 2 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 18V datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RING 10-12AWG #1/4 ORANGE datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.9A 173 MOHM datasheet.pdf