Honeywell Sensing and Productivity Solutions ASDXL10D44R-DO
ASDXL10D44R-DO picture photo
Mfg. Part Number
ASDXL10D44R-DO
Brief Description
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 8DIP
Datasheet Download
ASDXL10D44R-DO.pdf
Availability of ASDXL10D44R-DO
QUANTITY
ASDXL10D44R-DO Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDXL10D44R-DO
Internal Part NumberEIS-ASDXL10D44R-DO
SeriesASDXL
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure0.36 PSI (2.49 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±2%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual
Termination StylePCB
Maximum Pressure3 PSI (20.68 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDXL10D44R-DO
ASDXL10D44R-DO Details Description
Related parts for ASDXL10D44R-DO
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 380MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
FILTER LINE PWR RFI STD .250 10A datasheet.pdf
CONN HEADER GH SIDE 5POS 1.25MM datasheet.pdf
IC 8051 PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.50M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf