Abracon Corporation ASE-12.000MHZ-ET
ASE-12.000MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASE-12.000MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASE-12.000MHZ-ET.pdf
Availability of ASE-12.000MHZ-ET
QUANTITY
ASE-12.000MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASE-12.000MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASE-12.000MHZ-ET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASE.pdfASE.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASE
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASE-12.000MHZ-ET
Related LinksASE-12.0, ASE-12.000MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASE-12.000MHZ-ET Details Description
Related parts for ASE-12.000MHZ-ET
RES SMD 24.9KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
SENSOR PRESS 1PSI GAUGE 5V DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR A4953ELJ datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 24 RES 750 OHM 14SOIC datasheet.pdf