Bourns Inc. CR0603-FX-1504ELF
CR0603-FX-1504ELF picture photo
Mfg. Part Number
CR0603-FX-1504ELF
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CR0603-FX-1504ELF.pdf
Availability of CR0603-FX-1504ELF
QUANTITY
CR0603-FX-1504ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of CR0603-FX-1504ELF
Internal Part NumberEIS-CR0603-FX-1504ELF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CR0603-FX-1504ELF
Related LinksCR0603-F, CR0603-FX-1504ELF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CR0603-FX-1504ELF Details Description
Related parts for CR0603-FX-1504ELF
DINRAIL BUSBAR SUPPORT DOUBLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC QUAD1:2 FET MUX/DEMUX 16TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.8A 13 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 45V datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 30V AXIAL datasheet.pdf