Allegro MicroSystems, LLC ASEK758KCB-150U-T-DK
ASEK758KCB-150U-T-DK picture photo
Mfg. Part Number
ASEK758KCB-150U-T-DK
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
BOARD DEMO 758KCB-150U SENSOR
Datasheet Download
ASEK758KCB-150U-T-DK.pdf
Availability of ASEK758KCB-150U-T-DK
QUANTITY
ASEK758KCB-150U-T-DK Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEK758KCB-150U-T-DK
Internal Part NumberEIS-ASEK758KCB-150U-T-DK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeCurrent Sensor
Sensing Range150A
Interface-
Sensitivity26.6mV/A
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Embedded-
Supplied ContentsBoard
Utilized IC / PartACS758
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEK758KCB-150U-T-DK
Related LinksASEK758KCB, ASEK758KCB-150U-T-DK Datasheet, Allegro MicroSystems, LLC Distributor
ASEK758KCB-150U-T-DK Details Description
Related parts for ASEK758KCB-150U-T-DK
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
2MM CT MT REC ASSY 12P GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RF COUPLER15DB 4.9GHZ TO 5.85GHZ datasheet.pdf
LMZFL 7/6/135 3.5OR datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.4MM PITCH datasheet.pdf