Abracon Corporation ASEM4-26.000MHZ-LC-T
ASEM4-26.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEM4-26.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASEM4-26.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEM4-26.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEM4-26.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEM4-26.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEM4-26.000MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEM.pdfASEM.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEM
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEM4-26.000MHZ-LC-T
Related LinksASEM4-26.0, ASEM4-26.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEM4-26.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEM4-26.000MHZ-LC-T
CONN PLUG 10POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO220AB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PIN datasheet.pdf
CABLE 16COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
F39-PJ0295-S datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf