Abracon Corporation ASEMB-10.000MHZ-LY-T
ASEMB-10.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-10.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-10.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-10.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-10.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-10.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-10.000MHZ-LY-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-10.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-10.0, ASEMB-10.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-10.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-10.000MHZ-LY-T
CABLE DB25M-36M CENTRONIC RT ANG datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RING UNINS 15-20AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
PUNCH RD 1.25 datasheet.pdf
XLAMP CXA 1304 LED datasheet.pdf
1"X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 3P INLINE PIN SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.1A 44.2 MOHM datasheet.pdf