Abracon Corporation ASEMB-125.000MHZ-LY-T
ASEMB-125.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-125.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-125.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-125.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-125.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-125.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-125.000MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-125.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-125., ASEMB-125.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-125.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-125.000MHZ-LY-T
IC CLK BUFFER 2:15 3GHZ 52LQFP datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 2.10A STRAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf