Rohm Semiconductor KTR25JZPJ820
KTR25JZPJ820 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ820
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ820.pdf
Availability of KTR25JZPJ820
QUANTITY
KTR25JZPJ820 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ820
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ820
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ820
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ820 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ820 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ820
DSUB CABL-AMM37G/ AE37M / AFM37G datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-5VOUT SMD datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 6POS BLACK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 160POS .050 SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TOOL INSERTION 4 GA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS datasheet.pdf