Abracon Corporation ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
Related LinksASEMB-14.7, ASEMB-14.7456MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-14.7456MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEMB-14.7456MHZ-LC-T
CONN RACK & PANEL PLUG 90POS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 8 WIRE 16.5" datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUINT EXCL 28PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf