Abracon Corporation ASEMB-150.000MHZ-XY-T
ASEMB-150.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-150.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-150.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASEMB-150.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASEMB-150.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-150.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-150.000MHZ-XY-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-150.000MHZ-XY-T
Related LinksASEMB-150., ASEMB-150.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-150.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASEMB-150.000MHZ-XY-T
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 5V 10% 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP DECREASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 202MA 1.1 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf