Abracon Corporation ASEMB-33.330MHZ-LR
ASEMB-33.330MHZ-LR picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-33.330MHZ-LR
Brief Description
OSC MEMS 33.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-33.330MHZ-LR.pdf
Availability of ASEMB-33.330MHZ-LR
QUANTITY
ASEMB-33.330MHZ-LR Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-33.330MHZ-LR
Internal Part NumberEIS-ASEMB-33.330MHZ-LR
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33.33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-33.330MHZ-LR
Related LinksASEMB-33., ASEMB-33.330MHZ-LR Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-33.330MHZ-LR Details Description
Related parts for ASEMB-33.330MHZ-LR
CONN HEADER .100 SINGL R/A 15POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SUPER PROTEX 300W OPEN END datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 1A W TABS datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 63V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
4 ADC/8 DAC with PLL, 192 kHz, 24 Bit CODEC IC datasheet.pdf