Abracon Corporation ASEMB-75.000MHZ-LY-T
ASEMB-75.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-75.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 75.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-75.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-75.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-75.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-75.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-75.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency75MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-75.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-75.0, ASEMB-75.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-75.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-75.000MHZ-LY-T
IC VREF SHUNT 4.096V SOT23 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 20POS R/A DUAL datasheet.pdf
IC JOHNSON DECADE COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-BB-520-E2 datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf