FFF 51740-10301203AALF
51740-10301203AALF picture photo
Mfg. Part Number
51740-10301203AALF
Brief Description
PWRBLADE VERT REC
Datasheet Download
51740-10301203AALF.pdf
Availability of 51740-10301203AALF
QUANTITY
51740-10301203AALF Order Process
Ship out your order
Specifications of 51740-10301203AALF
Internal Part NumberEIS-51740-10301203AALF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingPower Blade 03/Jul/2015
Standard Package33
Connector StyleBlade Power
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Contact Layout, Typical12 Signal, 6 Power
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)51740-10301203AALF
Related Links51740-103, 51740-10301203AALF Datasheet, FFF Distributor
51740-10301203AALF Details Description
Related parts for 51740-10301203AALF
TAPE DOUBLE COAT VINYL 4"X5YD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 102 TYPED 34POS datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INSERT MALE 3+2POS+1GND CLAMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf