Abracon Corporation ASEMPC-12.288MHZ-T3
ASEMPC-12.288MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.288MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.288MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.288MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-12.288MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-12.288MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.288MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.288MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.288MHZ-T3
Related LinksASEMPC-12, ASEMPC-12.288MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.288MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-12.288MHZ-T3
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER QUAD 24TVSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC DO214AB datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 4.74"L X 3.69"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 21C P 30" WHT JACKS NI datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf