Abracon Corporation ASEMPC-12.500MHZ-T3
ASEMPC-12.500MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.500MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.500MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-12.500MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-12.500MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.500MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.500MHZ-T3
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.500MHZ-T3
Related LinksASEMPC-12, ASEMPC-12.500MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.500MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-12.500MHZ-T3
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 6POS KEY-X datasheet.pdf