Abracon Corporation ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-16.0, ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-16.000MHZ-LY-T3
ANALOG POCKET METER datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015R/H1501TR 3" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
L37-3 SHEET 100X100X2MM datasheet.pdf
CONN BOOT FOR CAT6 EZ RJ45 PLUGS datasheet.pdf
GPS/CELLULAR/2.4GHZ/5GHZ ANT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf