Abracon Corporation ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-18.4, ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-18.432MHZ-LY-T3
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf