Abracon Corporation ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-20.0, ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
FERRITE BEAD 33 OHM 0603 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .186" .082"L datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 845 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf