Abracon Corporation ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-20., ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-20.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-20.000MHZ-Z-T
RES SMD 3.24K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 4-12V 2.9A datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS SKT datasheet.pdf
SE SURFACE BELT 1/2X72" A CRS datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 3A SOIC datasheet.pdf