Abracon Corporation ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
ASEMPC-33.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-33.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-33.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-33., ASEMPC-33.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-33.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-33.000MHZ-Z-T
RES SMD 237 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 16"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf