Abracon Corporation ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Related LinksASEMPC-68., ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
IC SWITCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
TEMP SENSOR RTD 100 OHM 0603 datasheet.pdf
5003 DC CONNECTOR W/ FILTER 15A datasheet.pdf
IP CORE PCI EXP X4 ENDPT ECP2M datasheet.pdf
IC PWM SOLENOID DRVR 8TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 3W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO214AC datasheet.pdf