Panasonic Industrial Automation Sales ASEN10412
ASEN10412 picture photo
Mfg. Part Number
ASEN10412
Manufacturer
Product Category
AC Fans
Brief Description
AC FAN MOTOR
Datasheet Download
ASEN10412.pdf
Availability of ASEN10412
QUANTITY
ASEN10412 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEN10412
Internal Part NumberEIS-ASEN10412
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyAC Fans
Series-
Voltage - Rated115VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width38mm
Air Flow102.6 CFM (2.90m³/min)
Static Pressure*
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise41 dB(A)
Power (Watts)14.5W
RPM2900 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Approvals-
Weight0.001 KG
Current Rating*
Voltage Range-
Material - FrameAluminum
Material - BladePlastic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEN10412
Related LinksASEN, ASEN10412 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
ASEN10412 Details Description
Related parts for ASEN10412
JUMPER-H1501TR/A3048L/X 4" datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 12MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
SW LIMIT PLUNGER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FET MIXER 1.3-2.5GHZ 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 18.2VC R-6 datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf