Abracon Corporation ASFL1-100.000MHZ-L-T
ASFL1-100.000MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-100.000MHZ-L-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-100.000MHZ-L-T.pdf
Availability of ASFL1-100.000MHZ-L-T
QUANTITY
ASFL1-100.000MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-100.000MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-100.000MHZ-L-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFL1.pdfASFL1.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFL1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)85mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-100.000MHZ-L-T
Related LinksASFL1-100., ASFL1-100.000MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-100.000MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASFL1-100.000MHZ-L-T
IC STP-DN CNTRLR SNGL-PHS 28SSOP datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER PERFORM W/CHOKE IEC 12A datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 6"W datasheet.pdf
SWITCH SOLID BLACK "OK datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf