Abracon Corporation ASFL1-18.432MHZ-L-T
ASFL1-18.432MHZ-L-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-18.432MHZ-L-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 18.432MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-18.432MHZ-L-T.pdf
Availability of ASFL1-18.432MHZ-L-T
QUANTITY
ASFL1-18.432MHZ-L-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-18.432MHZ-L-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-18.432MHZ-L-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFL1.pdfASFL1.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFL1
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)15mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-18.432MHZ-L-T
Related LinksASFL1-18., ASFL1-18.432MHZ-L-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-18.432MHZ-L-T Details Description
Related parts for ASFL1-18.432MHZ-L-T
IC OPAMP INSTR 500KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH DARL 8SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
SENSOR ON PCB (PWB) datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
ASYNC MOTOR 220V RAT datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf