Abracon Corporation ASFL1-50.000MHZ-ER-T
ASFL1-50.000MHZ-ER-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-50.000MHZ-ER-T
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-50.000MHZ-ER-T.pdf
Availability of ASFL1-50.000MHZ-ER-T
QUANTITY
ASFL1-50.000MHZ-ER-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-50.000MHZ-ER-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-50.000MHZ-ER-T
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-50.000MHZ-ER-T
Related LinksASFL1-50.0, ASFL1-50.000MHZ-ER-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-50.000MHZ-ER-T Details Description
Related parts for ASFL1-50.000MHZ-ER-T
RES ARRAY 15 RES 820 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 60.8VC SMA datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 750W 400V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN 14POS 0.8MM SMT datasheet.pdf