Abracon Corporation ASFL1-80.000MHZ-EC-T
ASFL1-80.000MHZ-EC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
ASFL1-80.000MHZ-EC-T.pdf
Availability of ASFL1-80.000MHZ-EC-T
QUANTITY
ASFL1-80.000MHZ-EC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Internal Part NumberEIS-ASFL1-80.000MHZ-EC-T
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)85mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL1-80.000MHZ-EC-T
Related LinksASFL1-80.0, ASFL1-80.000MHZ-EC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL1-80.000MHZ-EC-T Details Description
Related parts for ASFL1-80.000MHZ-EC-T
CONN HEADER 8POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN MINI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.180" 5MM 3LD datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
COM GRD SHPG PCKG 1.88"X54.6YD datasheet.pdf