Abracon Corporation ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
ASFL3-11.0592MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFL3-11.0592MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL3-11.0592MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFL3.pdfASFL3.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASFL3
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency11.0592MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
Related LinksASFL3-11.0, ASFL3-11.0592MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL3-11.0592MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL3-11.0592MHZ-EK-T
RES SMD 24 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KEYPAD 4X4 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 10' GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1A DO220AA datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12X12" datasheet.pdf
ANT YAGI AG 440MHZ 7.1DBD 3ELEM datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.235A 80 MOHM datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf