Abracon Corporation ASFL3-16.000MHZ-EK-T
ASFL3-16.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL3-16.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFL3-16.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL3-16.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL3-16.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL3-16.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL3-16.000MHZ-EK-T
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL3-16.000MHZ-EK-T
Related LinksASFL3-16.0, ASFL3-16.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL3-16.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL3-16.000MHZ-EK-T
MOSFET N-CH 800V 2A TO-263 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 280A PLUS220 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC HI POWER 25A datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 17+PE CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
BOARD DEMO RTC/SENSOR STM32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
VARISTOR 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.35MM + PWR SMD datasheet.pdf
2200UF 35V 18X31MM 125C 4000H datasheet.pdf