Abracon Corporation ASFL3-32.000MHZ-EK-T
ASFL3-32.000MHZ-EK-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFL3-32.000MHZ-EK-T
Brief Description
OSC XO 32.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFL3-32.000MHZ-EK-T.pdf
Availability of ASFL3-32.000MHZ-EK-T
QUANTITY
ASFL3-32.000MHZ-EK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFL3-32.000MHZ-EK-T
Internal Part NumberEIS-ASFL3-32.000MHZ-EK-T
TypeXO (Standard)
Frequency32MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFL3-32.000MHZ-EK-T
Related LinksASFL3-32.0, ASFL3-32.000MHZ-EK-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFL3-32.000MHZ-EK-T Details Description
Related parts for ASFL3-32.000MHZ-EK-T
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN CHAMP 50 POS RECEPT RT/ANG datasheet.pdf
PWR MULTICIRCUIT PROTECT RS-232 datasheet.pdf
DGTL ISO 5.6KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
KIT NS9750 NET+WORKS NO GHS LIC. datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf