Abracon Corporation ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
ASFLM1-12.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-12.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-12.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLM1-12., ASFLM1-12.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-12.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLM1-12.000MHZ-LC-T
THERMOSTAT 130 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
FUSE 800A 690V DIN 3 AR UC datasheet.pdf
IC SWIT OVP UVLO 9SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 25A 8-HWSON datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BCF 3.81/13/180ZE SN OR BX datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf