Abracon Corporation ASFLM1-20.000MHZ-C-T
ASFLM1-20.000MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-20.000MHZ-C-T
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-20.000MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-20.000MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-20.000MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-20.000MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-20.000MHZ-C-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-20.000MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-20., ASFLM1-20.000MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-20.000MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-20.000MHZ-C-T
IDC CABLE - MSR16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
CORD BANANA PLUG PATCH COIL BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD datasheet.pdf