Abracon Corporation ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
Related LinksASFLM1-20., ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-20.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLM1-20.000MHZ-LC-T
CAP THIN FILM 2.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 17.3V 500MW LLDS datasheet.pdf
DSUB 26 M CRIMP NMB datasheet.pdf
10UF 400V 12.5X20 SINGLE END datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf