Abracon Corporation ASFLM1-24.576MHZ-C-T
ASFLM1-24.576MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-24.576MHZ-C-T
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-24.576MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-24.576MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-24.576MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-24.576MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-24.576MHZ-C-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-24.576MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-24., ASFLM1-24.576MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-24.576MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-24.576MHZ-C-T
IDC CABLE- ASR14G/ AE14M / ASR14 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 44-PLCC datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT 10UDFN datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON / 5.8-8.5MM WHITE datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 0.3M datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 320MA 1.52 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf