Abracon Corporation ASFLM1-27.000MHZ-C-T
ASFLM1-27.000MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-27.000MHZ-C-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-27.000MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-27.000MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-27.000MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-27.000MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-27.000MHZ-C-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesASFLM1 Series MEMS Oscillator
MEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASFLM.pdfASFLM.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASFLM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)1µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-27.000MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-27., ASFLM1-27.000MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-27.000MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-27.000MHZ-C-T
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SO datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 700MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 493 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf