Abracon Corporation ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
Brief Description
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T.pdf
Availability of ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
QUANTITY
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency7.3728MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
Related LinksASFLM1-7.3, ASFLM1-7.3728MHZ-C-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-7.3728MHZ-C-T Details Description
Related parts for ASFLM1-7.3728MHZ-C-T
FUSE BOARD MNT 630MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR OVER/UND 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 9A I2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 11POS STR GOLD datasheet.pdf
RES 348 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SR BTS CB FT 6 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 12A 250V datasheet.pdf