Abracon Corporation ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
QUANTITY
ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency7.3728MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)9mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
Related LinksASFLM1-7.3, ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASFLM1-7.3728MHZ-LC-T
TUBE PVC 22AWG 300V BLK (0.99MM) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 2700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf